DATUM            ČAS      DRUŽSTVO               HOSTÉ
2018-04-27   18:00    Mladší dorost    Házená Velká Bystřice
2018-04-28   14:00    Mladší žactvo    DHK Litovel
2018-04-28   15:30    Starší žačky    DHK ZORA Olomouc
2018-04-29   18:00    Muži    SHK Polanka n/O.
2018-05-05   12:00    Mladší dorost    TJ Rožnov p/R.
2018-05-05   14:00    Starší žáci    Házená Velká Bystřice
2018-05-05   16:00    Mladší dorostenky    1. SC Bohumín
2018-05-05   18:00    Muži    TJ Rožnov p/R.

sobota 12.03.2016 08:00 : 4. kolo Žákovské ligy Vs poř. Kobylisy II

Pořadatelstvím 4. kola Žákovské ligy starších žákyň byl pověřen Sokol Kobylisy II, který turnaj uspořádal ve sportovní hale v Plzni. Za soupeře nám los určil mimo pořadatele ještě  DHC Plzeň „A“, Jiskru Havlíčkův Brod a Spartak Ústí nad Labem

Mimo Sokola Kobylisy II  figurovali ostatní soupeři v tabulce celkového pořadí ŽL před naším družstvem a tak se dalo tušit, že nás čekají těžká utkání.

SK ŽERAVICE – Sokol Kobylisy II     29:17 (10:8)

Celý první poločas nebyl herně příliš úspěšný, vázl nám zejména pohyb, kombinace, proměňování šancí a v obraně to také nebyla žádná sláva, přesto se nám podařilo alespoň mírně odskočit ve skóre na poločasové vedení o dvě branky. Vstup do druhého poločasu byl výrazně lepší, díky zlepšené obraně a celkovému hernímu projevu se holkám podařilo poměrně rychle navýšit vedení, které si udržovali až do konce utkání.

SK ŽERAVICE – DHC Plzeň „A“              15:25 (7:13)

Druhé utkání s jedním z favoritů celé soutěže ŽL nedopadlo herně vůbec špatně, šanci v utkání dostali všechny hráčky a rozhodně nezklamali. Soupeř byl, ale ve všech herních činnostech lepší a zaslouženě zvítězil.

SK ŽERAVICE – Jiskra Havlíčkův Brod                19:15 (12:7)

Třetí utkání se soupeřem, který figuroval v průběžném pořadí ŽL před naším družstvem slibovalo vyrovnaný boj. Našim holkám se vydařil vstup do utkání a soupeře jsme přehrávali ve všech směrech. Výsledkem bylo poločasové vedení o pět branek, ale vyhráno ještě rozhodně nebylo. Druhý poločas jsme i díky spoustě námi neproměněných vyložených šancí (min. 6) prohráli 7:8 , herně jsme byli určitě lepší než soupeř, jen škoda těch zmařených „tutovek“ I přes prohraný druhý poločas jsme si mohly po závěrečném hvizdu připsat další zasloužené vítězství a dva body do průběžné tabulky.

SK ŽERAVICE – Spartak Ústí nad Labem 16:15  (10:8)

Do posledního utkání s fyzicky vyspělejšími soupeřkami jsme vstupovali s respektem, soupeř se v Plzni prezentoval dobrou hrou a tomu odpovídaly i jeho výsledky.  Nám se podařilo soupeře dokonale překvapit a v úvodu prvního poločasu jsme si vybudovali vedení 8:1, pak se bohužel začala karta obracet, soupeř výrazně přidal, změnil způsob obrany, naše holky i z důvodu úbytku fyzických sil vyrobily několik technických chyb a na skóre se to ihned projevilo. Na naše hráčky dopadla nervozita a obava o výsledek. Naštěstí se jim podařilo dostat se znovu do zápasu a udržet poločasové vedení o dvě branky. Druhý poločas byl už opravdový boj o každý míč a branku. Skóre bylo stále vyrovnané a o vítězi se rozhodovalo až v samotném závěru. Nám se podařilo vstřelit vítěznou branku v poslední minutě, ale soupeř měl ještě šanci na závěrečný útok, kterému jsme odolali a vybojovali krásné cenné vítězství.

Celkově hodnotit výsledky 4. kola ŽL v Plzni můžeme rozhodně pozitivně. Holky snad jen mimo první poločas úvodního zápasu podávali výborné výkony a prezentovali se bojovností a chutí po vítězství. Zisk dalších 6 bodů je jim odměnou.

Všechny hráčky zaslouží za své výkony velkou pochvalu, v brance nás opět svými zákroky podržela Terka Krejčí, v útoku družstvo táhla střelecky tradičně Anička Možíšová a spolu s ní i Elena Sekaninová, Anička Zubíková, Lenka Šebestová a Vendula Onderková, která má i velký podíl na mnoha brankách svých spoluhráček z pozice tvůrkyně hry.

Po 4. kole máme na kontě 20 bodů a v celkovém pořadí jsme se dostali do elitní desítky celkového pořadí ŽL na 9. místo, což je pro náš klub velký úspěch.

Sestava a branky: Tereza Krejčí (B), Barbora Zdráhalová (B) – Anna Možíšová 23, Elena Sekaninová 16, Lenka Šebestová 14, Anna Zubíková 10, Vendula Onderková 7, Lenka Obzinová 3, Eva Hrabicová 2, Eva Uhlířová 2, Alena Částečková 2, Adéla Iwoniaková