nejbližší domácí utkání

2018-04-27   18:00    Mladší dorost    Házená Velká Bystřice
2018-04-28   14:00    Mladší žactvo    DHK Litovel
2018-04-28   15:30    Starší žačky    DHK ZORA Olomouc
2018-04-29   18:00    Muži    SHK Polanka n/O.
2018-05-05   12:00    Mladší dorost    TJ Rožnov p/R.
2018-05-05   14:00    Starší žáci    Házená Velká Bystřice
2018-05-05   16:00    Mladší dorostenky    1. SC Bohumín
2018-05-05   18:00    Muži    TJ Rožnov p/R.

neděle 13.03.2016 09:00 : MAMUT CUP 2016 Vs

MAMUT CUP 2016

Turnaj v nově postavené hale SHC Maloměřice byl naší poslední přípravou před Prague Handball Cupem 2016. K dispozici nebyl zraněný Pavel Bajer a Tomáš Bartůněk, jinak jsme byli kompletní. Odehráli jsme celkem čtyři zápasy:

Žeravice  x  SHC Maloměřice 19:6 (13:2) - naše úvodní utkání mělo hladký průběh. Byli jsme pohyblivější, důraznější, předvedli jsme několik pohledných útočných kombinací.Slabší druhá půle byla zapříčiněna silně pozměněnou sestavou, kdy jsme na postu spojek zkoušeli mladší hráče.

Žeravice  x  KP Brno B 16:9 (10:1) - zápas se odvíjel v podobném duchu jako ten první. Naše nejsilnější sestava soupeře jasně přehrála, poté dostali prostor mladší hráč.

Žeravice  x  Tatran Litovel 14:15 (4:7) - v tomto zápase jsme nedokázali uhlídat nejlepší spojku soupeře Valoucha, naopak naše spojky s výjimkou Adama Hose střelecky pohořely, stejně tak jako pravá křídla (Marek Šebesta a Daniel Mika - dohromady 9 střel - 1 branka). Herně jsme se dokázali soupeři vyrovnat až v momentu, kdy soupeři dočasně odstoupil hráč Valouch. Příliš mnoho šancí jsme ale neproměnili a zůstali jsme o branku zpět.

Žeravice  x  Sokol Sokolnice 11:19 (6:9) - v posledním zápase jsme nestačili na celkového vítěze turnaje. Chyběla bojovnost a hlavně víra ve vlastní schopnosti, což je u nás se silnějšími soupeři bohužel běžné.

Konečné pořadí: 1. Sokolnice, 2. Litovel, 3. Žeravice, 4. KP Brno, 5. Maloměřice

Hodnocení hráčů:

Karel Čepica - v brance působil flegmatickým dojmem a předvedl pouze průměrný výkon. Citelnou slabinou bylo zakládání rychlých útoků a laciné branky z velkých úhlů,

Adam Chovanec 11 branek - se slabšími soupeři byl platným hráčem, proti těm silnějším toho příliš nepředvedl. V zápase s Litovlí několikrát minul branku z vyložených střelckých pozic.

Adam Kotěšovský 4 branky - zůstal na tomto turnaji za očekáváním. Pokud sám nezakončuje, je rozladěný a přestává hrát. V posledních dvou těžších utkáních byl herně nevýrazný, ale protože je věkem ještě mladší žák, má na to svým způsobem právo. Bojovnost by ale měla s lepšími soupeři spíše růst.

Štěpán Rodek 7 branek - na postu střední spojky střídal Adama Kotěšovského. Je na něm citělně znát tréninkové manko posledního měsíce, pomalu se ale dostává zpět. V zápasech s těžšími soupeři platila jeho bojovnost a práce pro tým.

David Bajer 9 branek - z jeho pohledu spíše méně vydařený turnaj. Střelecky se mu herně příliš nedařilo, ale snažil se. Občasná herní nedisciplína mu ale ubírá na hodnocení, v obraně někdy uletí. Zlepšení za poslední dobu je ale patrné.

Tomáš Jurášek 2 branky - hrál na postu pivota. Ve středu obrany odvedl solidní průměr, v útočné fázi se málo nabízel, ale také byl spoluhráči opomíjen. Dohrátí do pivota je vůbec naší snad nejslabší stránkou.

Adam Hos 16 branek - náš nejlepší střelec turnaje, ale také hráč. V obraně je dostatečně důrazný, v útočné fázi odvedl na postu pravé spojky velmi dobrou práci. Dával branky, ale také připravil řadu střeleckých příležitostí pro křídla.

Daniel Mika 2 branky - své branky zaznamenal až v posledním utkání, do té doby se neprosadil, i když šance na to měl. Jeho nejslabší stránkou je pohyb, který ho brzdí v lepších výkonech.

David Mikeška 1 branka - herně i střelecky se vyrovnal dalším křídlům Mirkovi Telíškovi a Radkovi Podolovi. Jejich 3 střelené branky dohromady jsou však  velmi špatnou vizitkou všech těchto hráčů.

Marek Šebesta 6 branek -  v obraně si svou práci odvedl, v útoku byl pomalý a nedařilo se mu střelecky zejména proto, že často pálí na první tyč a nehodlá to měnit. Škoda, jinak by patřil k lepším hráčům.

Dominik Filipski 1 branka - v prvních dvou utkáních byl jeho výkon v obraně i útoku slabý, za čímž zřejmě stojí malá herní praxe, tréninkové manko způsobené zdravotními problémy a mírumilovná povaha. Poté se v obraně zlepšil, ale stále ještě chybí více důrazu.

Radek Podola 1 branka - je rychlý, stále má problém s míčovou technikou, která ho brzdí. Občas takticky uletí, je málo herně výrazný, určitě má na víc.

Miroslav Telíšek 1 branka - také on dlouho nehrál a netrénoval a z herní role poněkud vypadl. Pamatuje i lepší časy a snad se brzy dostane do pohody.

• U Stadionu 214/7
    Přerov XII – Žeravice