DATUM            ČAS      DRUŽSTVO               HOSTÉ
2018-04-27   18:00    Mladší dorost    Házená Velká Bystřice
2018-04-28   14:00    Mladší žactvo    DHK Litovel
2018-04-28   15:30    Starší žačky    DHK ZORA Olomouc
2018-04-29   18:00    Muži    SHK Polanka n/O.
2018-05-05   12:00    Mladší dorost    TJ Rožnov p/R.
2018-05-05   14:00    Starší žáci    Házená Velká Bystřice
2018-05-05   16:00    Mladší dorostenky    1. SC Bohumín
2018-05-05   18:00    Muži    TJ Rožnov p/R.

sobota 01.10.2016 15:00 : SK Droždín Vs SK Žeravice

SK DROŽDÍN   x   SKŽ   24:23  (15:12)

Do zápasu na půdě soupeře vstoupilo naše družstvo doplněné staršími dorostenci přímo katastrofálně. Po čtvrthodině na tabuli svítil stav 8:2 a vzhledem k tomu, že jsme překonávali brankáře domácích Ošťádala jen sporadicky, nebylo moc důvodů k optimismu. Nepochopitelně jsme otvírali obranu zbytečným vysunováním za hranici devítky a soupeři tak nabízeli nadstandardní okénka a střelbu z šestky. S přibývajícími minutami se ale náskok domácích začal ztenčovat, v poločase již domácí vedli jen o tři branky. Po změně stran přišly naše lepší chvíle. Branku za důraznou obranou doslova zamknul Michal Zaoral a protože jsme dokázali několikrát skórovat, ve 45. minutě utkání jsme vedli 18:17. Jenže v tu chvíli, kdy byl soupeř na kolenou, nás zradila střelba. Nedokázali jsme využít ani ty největší střelecké příležitosti a přišel trest. Domácí se vzchopili a rozhodovala až samotná koncovka zápasu, ve které jsme neobstáli.

Soupeř s vysokým věkovým průměrem vyhrál nad naším mladým družstvem zaslouženě, zápas jsme měli rozhodnout za stavu, kdy jsme vedli a pálili slepými. Z utkání jsem odešel hodně smutný. Hlavním důvodem ale nebyla porážka, nýbrž fakt, že má práce trenéra starších žáků je vlastně zbytečná a ve své podstatě nemá smysl. Mladé kluky stejně od našeho sportu odratíme tím, že je nenecháme hrát rychlou házenou, která je pro ně jedinou šancí, jak herně vyzrálé hráče porazit. Třeba i takovou maličkostí, že v průběhu celého zápasu není k dispozici náhradní míč a tak si zkušení borci občas oddechnout, když se míč zatoulá mimo hřiště. Nebo se občas přibrzdí rychlý útok díky tomu, že unavený soupeř leží na zemi, daruje se přesilovka atd. Těch drobností co udají ráz zápasu je prostě mnoho. Napadá mě ale otázka, prospívá to našemu sportu? Mladí kluci házené nejspíš po několika zápasech zanechají, protože jsou podstatně méně trpěliví než dřívější generace a úspěch chtějí pokud možno ihned. A příležitostí být úspěšný přece mají v jiných sportech dost. Ti starší sice ještě budou chvíli vyhrávat, ale jednou stejně s házenou skončit musí a bez mladých to dle mého názoru nepůjde.

Výše uvedená slova nejsou namířena proti hráčům Droždína, ani se nevztahují jen k tomuto zápasu. Spíše jsou jen zamyšlením nad perspektivou našeho sportu pro mládež, která se chce házenou jen bavit.