DATUM            ČAS      DRUŽSTVO               HOSTÉ
2018-04-27   18:00    Mladší dorost    Házená Velká Bystřice
2018-04-28   14:00    Mladší žactvo    DHK Litovel
2018-04-28   15:30    Starší žačky    DHK ZORA Olomouc
2018-04-29   18:00    Muži    SHK Polanka n/O.
2018-05-05   12:00    Mladší dorost    TJ Rožnov p/R.
2018-05-05   14:00    Starší žáci    Házená Velká Bystřice
2018-05-05   16:00    Mladší dorostenky    1. SC Bohumín
2018-05-05   18:00    Muži    TJ Rožnov p/R.

sobota 14.10.2017 18:30 : SK Žeravice Vs Lesana Zubří

SK ŽERAVICE   x   LESANA ZUBŘÍ  23:20  (14:10)

Už do své druhé poloviny se šestým kolem posunula podzimní část mistrovské soutěže 2. ligy mužů. V pozdním sobotním odpoledni jsme v našem azylu v přerovské sportovní hale přivítali soupeře ze Zubří. Hráči Lesany dorazili k zápasu sice posíleni o hráče extraligové Kopřivnice, ale jen se dvěmi hráči ke střídání a proto náš tým cítil velkou šanci k zisku dvou bodů.
Vstup do utkání se nám nevydařil a rychle jsme prohrávali 0:3. Soupeř byl v tu chvíli na koni a možná nás i jako nováčka podcenil. Kluci nesložili zbraně, v brance se chytil Michal Zaoral, útok jsme zrychlili a zpřesnili střelbu. Výsledek se dostavil rychle. Skóre jsme nejen srovnali, ale šli jsme až do šestibrankového vedení. Bohužel, dvě chyby před koncem první půle soupeř potrestal a tak poločasový stav byl na stavu 14 : 10.
Ani druhý poločas jsme nezačali dobře. Soupeř během čtyř minut vyrovnal a v dalším průběhu šel i do vedení. Naše mnohdy až střelecká mizérie a tolerance soupeřových dlouhých útoků ze strany rozhodčích už mnoho branek nepřineslo. Asi ve 23. minutě jsme vyrovnali na 20 : 20 a tento stav trval až do 28. minuty. Po dvou úspěšných zákročích brankaře Zaorala a následných rychlích útocích jsme rozhodli dvěmi slepenými góly, na které už Lesana nedokázala odpovědět a my jsme dokráčeli pro kýžené 2 body.
Chtěli bychom také poděkovat našim fanouškům, kteří navštěvují naše utkání a podporují nás. Děkujeme. (Petr Mikeška)

Druhé vítězství podzimu vybojovali muži v domácím zápase se Zubřím. Po vyrovnané úvodní čtvrthodině mělo naše družstvo navrch a zejména díky rychlým kontrům v podání Milana Janečka a Davida Bortla to vypadalo na jasné vítězství. Vedli jsme  dokonce o šest branek, jenže v úplném závěru prvního poločasu jsme dvakrát inkasovali a náskok čtyř branek již tak komfortní nebyl. Po přestávce jsme přenechali aktivitu hostům a ti zápas zdramatizovali, když pozvolna likvidovali náš náskok. Opět k tomu přispělo i naše mrhání s vyloženými šancemi a nebylo jich málo. V závěru ale kluci zabrali a rozhodli o tom, že body zůstanou doma. Cenné vítězství! (Jiří Zubík)