DATUM            ČAS      DRUŽSTVO               HOSTÉ
2018-04-27   18:00    Mladší dorost    Házená Velká Bystřice
2018-04-28   14:00    Mladší žactvo    DHK Litovel
2018-04-28   15:30    Starší žačky    DHK ZORA Olomouc
2018-04-29   18:00    Muži    SHK Polanka n/O.
2018-05-05   12:00    Mladší dorost    TJ Rožnov p/R.
2018-05-05   14:00    Starší žáci    Házená Velká Bystřice
2018-05-05   16:00    Mladší dorostenky    1. SC Bohumín
2018-05-05   18:00    Muži    TJ Rožnov p/R.

sobota 07.11.2015 09:00 : ZORA Olomouc A Vs SK Žeravice

ZORA Olomouc  x  Žeravice  26:26 (11:12)

Zápas o všechno, který měl rozhodnout o tom, kdo z těchto dvou celků bude po podzimu nejlépe umístěným týmem Olomouckého kraje ve Zlínské lize starších žaček a tím pádem získá přímou účast v Žákovské lize - nejvyšší soutěži této kategorie. Bohužel kvůli studijním povinnostem nám ze sestavy vypadla Elena Sekaninová, Lenka Obzinová a Alena Částečková, chyběla také dlouhodobě zraněná brankářka Michaela Valčuhová. Přičteme-li k tomu výhodu domácího prostředí, byla ZORA jasným favoritem důležitého zápasu. O to překvapivější bylo, jak holky k utkání přistoupily. Soupeře zvučného jména se rozhodně nezalekly a v oslabené sestavě podaly nejlepší výkon podzimu! V první půli dokázaly dokonce získat až čtyřbrankový náskok. Domácí hráčky ho sice téměř celý do poločasu zlikvidovaly, jednobrankové vedení se ale počítalo. Ve druhé půli se holky vydaly ze všech sil, vedly, prohrávaly, vedly, prohrávaly rozdílem tří branek 21:23, opět vedly 26:25, až nakonec inkasovali z přísně nařízené sedmičky, střílené po vypršení řádného hracího času. Drama tedy vyústilo v závěrečnou remízu 26:26. Co dodat? Napadá mě jen to, že navzdory nerozhodnému výsledku byly skutečnými vítězkami  naše hráčky, které na půdě velkoklubu vybojovaly v oslabené sestavě cenný bod díky bojovnosti a maximálnímu nasezení všech hráček. Také je třeba pochválit i individuální výkony Lenky Šebestové, Anny Možíšové a Venduly Onderkové, které tým táhly střelecky i herně.

K přímému postupu nyní holky musí uhrát minimálně bod v dohrávaném domácím zápase s Otrokovicemi (14.11.2015, 12:00 hod., hala Spartaku Přerov), což bud ale těžké, neboť tento soupeř je na druhém místě soutěže a prezentuje se velmi dorou házenou. Zápas ale začíná za stavu 0:0 a hrát lze s každým!!!

Sestava a branky: Barbora Zdráhalová (B) 1, Eva Hrabicová, Markéta Lysáková, Eva Uhlířová 2, Anna Možíšová 8, Lenka Šebestová 9/4, Vendula Onderková 5, Adéla Iwoniaková, Anna Zubíková 2