DATUM            ČAS      DRUŽSTVO               HOSTÉ
2018-04-27   18:00    Mladší dorost    Házená Velká Bystřice
2018-04-28   14:00    Mladší žactvo    DHK Litovel
2018-04-28   15:30    Starší žačky    DHK ZORA Olomouc
2018-04-29   18:00    Muži    SHK Polanka n/O.
2018-05-05   12:00    Mladší dorost    TJ Rožnov p/R.
2018-05-05   14:00    Starší žáci    Házená Velká Bystřice
2018-05-05   16:00    Mladší dorostenky    1. SC Bohumín
2018-05-05   18:00    Muži    TJ Rožnov p/R.

sobota 11.11.2017 15:00 : SK Žeravice Vs Ostrava - Zábřeh

SK Žeravice  x   Ostrava - Zábřeh 38:36 (18:17)

Předposlední utkání podzimní části ligy odehrálo naše družstvo v hala Spartaku Přerov s družstvem Sokola Ostrava - Zábřeh. Už před samotným utkáním jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Hráčky Sokola Ostrava - Zábřeh do soboty prohrály jen utkání s Kunovicemi a i proto byly právem pasovány do role favorita.

S tím se ale nechtěly smířit naše hráčky a do utkání nastoupily v bojovné a odhodlané náladě. Úvod poločasu nám celkem vyšel, drželi jsme krok jak herně, tak i ve stavu skóre až do poločasového vedení 18:17 Poločasové vedení jsme si zasloužili především výborným pohybem a nápaditou kombinační hrou,při které se prosazovaly hráčky střídavě na všech postech.
Druhý poločas se vyvíjel v podobném duchu jako první poločas, k výbornému útoku se přidala i zlepšená obrana a na vývoji skóre se to projevilo navýšením našeho průběžného vedení o 5 až 6 branek. V závěrečných cca 10 minutách začal soupeř i díky úbytku našich fyzických sil stahovat naše průběžné vedení. Úplný závěr utkání už bylo velké drama, naše vedení se po nastřelené tyči, dvou ztrátách míče, které soupeř potrestal, ztenčilo na jednobrankové vedení. Naštěstí jsme měli k dobru cca 45 vteřin na útok, holky tento rozhodující úsek utkání zahrály s přehledem a jistotu vítězství při signalizované pasivní hře vystřelila překvapivou střelou Vendula Onderková. Po této brance už bylo rozhodnuto a holky se mohly začít radovat z překvapivého, ale zároveň zaslouženého vítězství.
Obrovská pochvala všem hráčkám za kolektivní, bojovný výkon!!! (Jaroslav Soukup)